Buty ze skóry – co warto o nich wiedzieć?

Kiedy kupujemy skórzane buty warto mieć świadomość tego, że im lepiej o nie zadbamy, tym dłużej będziemy mogli z nich korzystać. Dotyczy to zarówno wnętrza butów, jak i ich zewnętrza.

Jeśli mówimy o wnętrzu butów, warto mieć na względzie fakt, ze w momencie, kiedy nasza stopa się poci w butach gromadzą się bakterie, które kolejno zaczynają wydzielać nieprzyjemny zapach. Aby móc się ich skutecznie pozbyć, najlepszym sposobem jest owinięcie butów skórzanych w foliowy worek, a następnie włożenie ich do zamrażarki na noc. Po ich wyjęciu nad ranem, nieprzyjemny zapach zniknie, ponieważ bakterie zostaną wymrożone. Nie zaszkodzi również spryskać wnętrza butów preparatem bakteriobójczym, jak i również wsypać do nich sodę oczyszczoną, która również skutecznie zabije bakterie, a tym samym nieprzyjemny zapach.

Odnosząc się natomiast do zewnętrza butów musimy pamiętać, że zarówno czyszczenie skóry, jak i jej kosmetyka są bardzo ważne. Aby buty skórzane były odpowiednio zadbane, należy czyścić skórę przecierając ją wilgotną ściereczką, a następnie pokrywając pastą do butów. Takie zabiegi mają na celu niedopuszczenie do niszczenia skóry, a tym samym i jej przemakania. Dobrym rozwiązaniem jest spryskiwanie butów skórzanych specjalnym impregnatem, dzięki któremu woda nie będzie wsiąkać w skórę, a zwyczajnie po niej spływać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Do butów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.